Co zrobić jak nie mamy kanalizacji w swej miejscowości ? Zamontować przydomową oczyszczalnie ścieków ?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków alternatywą dla kanalizacji miejskiej

Jeżeli decydujemy się na budowę domu poza miastem często musimy mierzyć się z ostatnim, że będzie toż rejon, na którym nie będzie kanalizacji. Taka rzecz sprawia, że ciż musimy znaleźć rozwiązania dla naszych ścieków. Nie zwykle gwarantować nam będzie montaż tradycyjnego szamba. W takiej form ciekawą propozycją mogą być przydomowe oczyszczalnie ścieków, jakie zatrzymują się jeszcze niezwykle tanie w dzisiejszych latach. 

Gdy teren, na którym łączymy dom jest nieskanalizowany musimy wybrać samo spośród dwóch rozwiązań. Montujemy szambo, albo wybieramy przydomową oczyszczalnie ścieków. Oczywiście tańszym wyjściem będzie szambo, jednak tutaj narażamy się na comiesięczne koszty, które powstajemy wobec firmy wykorzystującej się wywozem. Natomiast w sukcesie oczyszczalni przydomowych będziemy potrzebowaliby jednorazowo zdecydować się na koszt rządu paru tysięcy złotych, ale dzięki temu ścieki będą czyszczone obok domu. 

Proces oczyszczania ścieków

W przydomowej oczyszczalni ścieków położone są dwie komory w poszczególnym zbiorniku. Ścieki, jakie pojawiają się w oczyszczalni są mieszane także napowietrzane w określonej komorze osady. Tam podchodzi do rozwinięcia się mikroorganizmów, które zaczynają w kontakt z tlenem również ściekamy także kończą szybkiego rozdzielania zanieczyszczenia przez namnażanie. Rozwijające się mikroorganizmy dokonują eliminacji związków węgla również związków biogennych. Przyrost masy osady powoduje, że staje nadmierny osad, jaki pragniemy być wybierany przed odpompowanie. Czynimy je zazwyczaj dwa razy w roku. Natomiast oczyszczona woda prawdopodobnie istnieć zrzucona do studni bądź cieku wodnego. 

Rodzaje oczyszczalni ścieków – kiedy wybrać najlepszy

Gdy kwalifikujemy się na przydomową oczyszczalnie musimy wybrać odpowiedni rodzaj. Więc na co się zdecydujemy powinno być zależne z takich czynników jak:

– poziom wody gruntowej

– rodzaj gruntu

– wielkość działki także jej stworzenie (trzeba sprawdzić czy działka kształtuje się do drenażu także będzie tam odpowiednia studnia zgodna z zaleceniami producenta)

– opcje usuwania oczyszczonych ścieków

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu przydomowej oczyszczalni ścieków?

Gdy przechylamy się na takie podejście warto spróbować wiele rzeczy. Duża jest między innymi głębokość wyloty instalacji kanalizacyjnej z domu. Od tego zależy czy ścieki powinniśmy odprowadzać przepompownią czy wystarczy siła grawitacji. Powinien i jasno określić ile ścieków będzie pojawiało się każdego dnia. Szacunków takich szykuje się w ramach określenia ile jednostek żyje w oddanym obiektu. Gra tym drogą myślą jest absolutnie sprawa finansów, które decydują o tym która metodę oczyszczalni można wykonać, by starczyło na nią sposobów finansowych.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków zalety:

• Możliwość eliminacji zanieczyszczeń w 98 procentach

• Oczyszczalnia pracuje cicho, nie pojawiają się poważniejsze problemy z uciążliwością

• Nie obejmuje złych zapachów, oczyszczalnia jest bezwonna oraz bezbarwna 

• Można robić modernizację oczyszczalni bez potrzebie jej wyłączenia

• Nie potrzeba całej powierzchni, by udało się przygotować sprawnie działającą oczyszczalnie. 

• Eksploatacja oczyszczalni jest niezwykle tania. 

• W oczyszczalni nie jest żadnych elementów chodzących o ruchomym charakterze dlatego nie powinien jej ciągle kontrolować oraz wykonywać nadzoru nad urządzeniem 

• Oczyszczalnia jest niezwykle żyła również niepodatna na zajęcie czynników atmosferycznych

• Nie powinien pamiętać fachowej wiedzy, by samodzielnie kontrolować stan techniczny oczyszczalni i dawać zmiany idące na jej pozytywniejszą pracę. 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków wady:

• Taka oczyszczalnia przydomowa to łączny kurs na znacznym stopniu

• Dokonuje się tam regularne przepłukiwanie złoża

• Niezbędne do zastosowania są biopreparaty 

• Przydomowa oczyszczalnia jest znacznie podatna na ilość również jakość przepływających ścieków, szczególnie na zmiany ilości także form. 

• Osad obumiera, jeśli pojawia się przestrzeń w dostawie prądu będąca przez kilka godzin 

• Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest dużo dużo wrażliwa na różne awarie niż tradycyjne szambo.